Co zrobić w razie kolizji

Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą przyjemność uczestniczenia w kolizji drogowej. Wszyscy, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje choćby niewielka stłuczka. Problemem jest nie tylko zniszczenie samochodu, ale głównie strata czasu, jaka wiąże się choćby z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą auta. Pal sześć jeżeli już uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować w trakcie krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W dużej liczbie przypadków jednakże samochód wymaga bardziej nieprostych napraw, które na nieszczęście wymuszają pozostawienie go w warsztacie na kilka dni,

Jeżeli nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest niezbędny na co dzień. Mając bowiem bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych np. z dojazdem do pracy. Trzeba jednakże pamiętać, że wraz z otrzymaniem auta zastępczego zobowiązujemy się do odpowiedniego dbania o pojazd. Wiąże się to głównie z obowiązkiem zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Auta zastępcze są w ogromnej liczbie przypadków wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy lub z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno mieć parametry zbliżone do naszego. Jeżeli już wypożyczalnia nie dysponuje najlepszym pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Kraków.