admin

{W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się drony. Na start były one traktowane jako zabawki, ale obecnie coraz bardziej zyskują na znaczeniu. W wielu państwach wykonywane są obecnie testy, które mają później umożliwić dronom dostarczanie paczek oraz dodatkowo zakupów do naszego domu.

Na drony roznoszące zakupy powinno się w przyszłości niestety poczekać jeszcze kilka lat, ale już teraz warto zaznajomić się z tym sprzętem. Obecnie niezwykłą popularnością cieszy się wykorzystywanie dronów do budowy wspaniałych zdjęć , a dodatkowo fotografii z lotów ptaka. Zbudowanie wspaniałych ujęć z lotu ptaka za pomocą drona nie jest niestety łatwe. 
Najtrudniejszym aspektem jest umiejętność latania tym dość specyficznym sprzętem. Samo opanowanie latania nie zajmie wam długo, jednak niestety istnieje sporo zagrożeń w powietrzu dla waszego drona. Dosłownie najlepsi specjaliści potrafią w pełni zaprzepaścić ten dość drogi sprzęt. Nierzadko wystarczy kilka ptaków albo bardzo silny podmuch wiatru i wasz dron uderzy o skałę i zostanie całkowicie zniszczony. Jeżeli już więc do tej pory nie mieliście okazji nigdy latać dronem, to nie warto inwestować od razu w bardzo drogie, profesjonalne drony. Modele służące do wykonywania bardzo wysokiej jakości zdjęć lub filmów kosztują od mniej więcej dziesięciu tyś. w górę. Większość fachowców poleca jednakże drony kosztujące co najmniej dwadzieścia tysięcy. Warto więc na początku zainwestować w o sporo tańszy sprzęt za pomocą którego nauczycie się idealnie wykorzystywać drona. Gdy nauczycie się już pewnie wykorzystywać drona w powietrzu, warto wówczas zainwestować w profesjonalnego drona do kręcenia filmów. Przy używaniu fachowego sprzętu warto w każdej sytuacji sprawdzać prognozę pogody i nie latać dronem, jeśli aktualnie istniejące warunki atmosferyczne mogłyby uszkodzić waszego drogiego drona. 
Zobacz: projektdron.com.pl. |Czym są drony znacząca większość z nas już chyba wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a dodatkowo nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To natomiast dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od własnego pierwowzoru różni się tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu złudzenie, jakby w rzeczywistości był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednakże nie wszystko, ponieważ drony FPV są w bardzo wielu sytuacjach używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas należy przelecieć własną maszyną określony odcinek. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Przy tym, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez ludzi na całym świecie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga zastosowania bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja umożliwia na osiąganie bardzo dużych prędkości, a też powoduje że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko i wyłącznie w wyścigach, niemniej jednak także w trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez swoje okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i de facto uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Zobacz również: http://projektdron.com.pl/page/polecane-linki-7/.