admin

Zakwaszony organizm nie działa prawidłowo, a objawia się przede wszystkim: zmęczeniem, stanami zapalnymi, grzybicą, zaparciami, sennością, a nawetdosłownie wzmożonym apetytem na słodycze. Oczyszczanie organizmu z toksyn niekiedy jest nawet wskazane dla osób, które wcześniej nie odżywiały się we dobry sposób, a w ich diecie dominowało białe pieczywo, nadmierne ilości kawy, cukru nabiału i mięsa.

Jak odkwasić organizm to tego stopnia żebyśmy znów poczuli się w pełni sił witalnych, zdrowi i energiczni (zobacz – colostrum LR)? Po pierwsze powinniśmy jeść sporo zielonych warzyw. W nich bowiem znajduje się sporo wartości odżywczych oraz witamin mających właściwości alkalizujące. Po drugie: należy ograniczyć spożywanie słodkich i gazowanych napoi, a w zamian to zastąpić je wodą mineralną, sokami ze świeżych owoców i warzyw, a też ziołowymi herbatami. Po trzecie: musimy zwrócić uwagę na tłuszcze, które spożywamy. Warto żeby było, ażeby w naszej diecie wynalazły się te, które zawierają sporo zdrowych kwasów omega (więcej – odkwaszenie organizmu dieta). Znajdziemy je na przykład w oliwie z oliwek, ziarnach słonecznika, orzechach, oleju kokosowym i lnianym. Po czwarte: ogranicz gluten i nabiał. Nie jest powiedziane, że nie musimy w ogóle spożywać zarówno ani nabiału, ani produktów bogatych w gluten. Można jednakże zrezygnować bynajmniej z części produktów, które spożywamy w ciągu dnia, albo poszukać ich zdrowszych niezawierających glutenu i nabiału zamienników, takich jak makaron bezglutenowy i mąka kukurydziana.
Powyższych kilka porad na zagadnienie tego jak oczyścić zakwaszony organizm nie dość, że pomoże nam wrócić do odpowiedniej kondycji naszego ciała, to też wskaże odpowiednią drogę ku temu, w jaki sposób zdrowo się odżywiać, w ten sposób, ażeby we własnym zakresie nie zrobić sobie krzywdy.

Warto zobaczyć: pszenica.