admin

Komputery nadal cieszą się ogromną popularnością i wbrew pozorom na pewno nie zostaną wyparte przez laptopy. O ile pragniemy mieć stacjonarny sprzęt  w swoim domu to znacznie lepiej sprawdzi się komputer, niż laptop. Komputery są głównie o wiele bardziej trwałe i nawet mini PC będzie cudownie funkcjonował przez dziesięć lat.

Jest to zatem totalne przeciwieństwo laptopów, które po pięciu latach intensywnej eksploatacji nadają się najczęściej na złom. Jeżeli zatem nie potrzebujecie przenośnego sprzętu do obsługiwania internetu, jakim jest laptop to warto zainwestować w komputer (sprawdź tutaj: bezwentylatorowy komputer). Miniaturowy komputer zajmie tyle samo miejsca, co laptop, a będzie wam służył zdecydowanie o sporo dłużej. 
Komputer, tak samo jak laptop, potrafi kosztować od półtora tysiąca złotych do wręcz dziesięciu albo piętnastu tysięcy zł. Cena komputera zależy przede wszystkim od funkcji, jaką ma spełniać. Jeżeli już potrzebny jest wam komputer do rozbudowanych i przepięknych graficznie gier komputerowych to warto spoglądać na modele kosztujące co najmniej trzy tysiące zł (polecam: Intel Core i5). Tanie komputery do dwóch tysięcy zł perfekcyjnie sprawdzą się dla osób, które chcą tylko przeglądać strony www, sprawdzać swoje media społecznościowe , a oprócz tego oglądać filmy i seriale. Taki komputer bez problemu spełni wszystkie wasze oczekiwania i będzie bardzo szybko otwierał wszystkie strony internetowe. Tańszy komputer jest o sporo lepszy i trwalszy, niż laptop w tej samej cenie o czym warto pamiętać decydując się na na prawdę świetny dla siebie model. 

Więcej informacji: Nettop.