admin

Jeszcze dziesięć lat temu podstawowym źródłem promocji w internecie były maile. Ludzie dostawali setki wiadomości, w których znajdywali różnego rodzaju oferty. Po paru latach prawie każdy maił już tego dość.

Zainteresowaniem cieszyły się promocji na stronach. Internauci natomiast bardzo szybko się na nie uodpornili i traktowali je jako detal strony (który w ogóle ichniejszym nie interesuje). Ludzie z wizją jednak nie uginają się i wymyślają nowe sposoby dotarcia do potencjalnych klientów. Ich sposobem jest stworzenie czegoś, co zaciekawi odbiorcę formą, a dopiero w przyszłości produktem, który przedstawia. Marketing powinna być atrakcyjna sama w sobie. Przedtem wspomniane sposoby promocji w internecie nie miały tego przymiotu. Dzisiaj jednakże posiadamy wielkie możliwości- są nimi media społecznościowe.
Różnego rodzaju akcje na stronach społecznościowych są dobrze odbierane przez widzów. Najlepiej rozchodzą się w gronie użytkowników globalnej sieci takie promocji, które przez cały okres trwania nie zdradzają, że są reklamą. Pojawia się pewna akcja, happening czy kolekcja postów, które po prostu są ciekawe same w sobie. Gdy tworzy się pewna historia, ludzie angażują się w nią, okazuje się, że całość była wyłącznie reklamą. Niektórzy ludzie będą zawiedzeni (bierze się to z ich naturalnej awersji do reklamy). Inni jednakże stwierdzą, że była to wspaniała zabawa i zainteresują się produktem (skoro ktoś włożył w reklamę tyle pracy, na pewno włożył ją również w sam produkt). 
Dzisiaj możliwości jest kilka. Trzeba tylko zainteresować człowieka. Ludzie wiedzą, że żeby oni czegoś chcieli, najpierw trzeba im coś dać. Marketing, która stwarza zainteresowanie samą sobą jest w chwili obecnej takim rodzajem produktu, który zachęca do zakupu produktu właściwego. 
Warto sprawdzić: http://swiezareklama.blog.pl.