admin

Urządzenia wykorzystywane w gastronomii powinny cechować się w pełni innymi parametrami, niż te, który wykorzystujemy do użytku domowego. W większości przypadków chodzi tutaj przede wszystkim o większe rozmiary konkretnych urządzeniach. Zmywarka gastronomiczna nijak ma się do zmywarki, którą stosujemy w domu.

Przede wszystkim rozmiary tej zmywarki są znacznie większe, ażeby możliwe było umyć się równocześnie nawet kilkudziesięciu kompletów zastawy stołowej.
Dodatkowo zmywarka taka ma również funkcję autoklawu, czyli pozwala na całkowite wyjałowienie zmywanie naczyń, a tym samym zagwarantowanie ich sterylności aseptyczność w sytuacji usług gastronomicznych jest nadal kwestią dość problemową, dlatego że w wielu przypadkach, pomimo iż posiadanie takiego urządzenia jest wymagane, na nieszczęście lokale gastronomiczne nie wywiązują się z tego wymagania i nie uruchamiają zmywania z wykorzystaniem autoklawu. Projekt gastronomii zakłada, że wszystkie użyte rozwiązania powinny być na tyle innowacyjne, by możliwe było zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa i równocześnie by jakość oferowanych usług była jak najwyższa. Projekt lokalu oczywiście nie jak ma się do zapewnienia odpowiedniego poziomu BHP, lecz powinniśmy pamiętać o tym, że w znaczącej liczbie przypadków odpowiednio wykonany lokal daje możliwość na umiejscowienie konkretnych rozwiązań w taki sposób, że wykorzystywanie z nich będzie na tyle proste, iż nikt nie będzie rezygnował z ich wykorzystywania. W stosownie wytworzony miejscu wszystkie mechanizmy powinny sprawować się bez zarzutu i jednocześnie gwarantować zyskanie odpowiedniego efektu.

Zobacz: rational.